Publikuar Ne: 10 Janar 2014
99 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Greqi, kapen 320 kg kanabis sativa që vinte nga Shqipëria

hashishPolicia greke ka sekuestruar 320 kilogramë kanabis sativa në Filat të Greqisë. Droga vinte nga Lazarati.

Burime nga policia e Janinës kane bërë të ditur se gjatë mëngjesit të sotëm është ndaluar një furgon me targa greke që drejtohej nga një shqiptar, ku është gjetur edhe sasia më e madhe e lëndës narkotike e kapur në këtë zonë. Lënda narkotike mësohet se, ka hyrë nga fshati Pogon i poshtëm i Gjirokastrës.

Droga është transportuar jo shumë larg postës kufitare shqiptare. Sipas policisë, droga kishte si destinacion kryeqytetin grek, Athinën, ndërkohë policia greke dhe ajo shqiptare po vijojnë hetimet, ndërsa ka shoqëruar shoferin e furgonit.

100 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok