Publikuar Ne: 12 Janar 2014
82 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

Greqi, burgosen edhe dy deputetë të tjerë të “Agimit të Artë”

Agimi-i-ArteDy deputetët e partisë neonaziste “Agimi i Artë”, Jorgo Germenis dhe Panajotis Iliopulos u dërguan në paraburgim me vendim të gjykatësit hetues të çështjes dhe prokurorit përkatës. Pas një dëshmie të gjatë prej 7 orësh para prokurorit, u vendos që dy deputetët të paraburgosen me akuzën për anëtarësi dhe lidership në organizatë kriminale.

Sapo u bë i ditur vendimi për paraburgosjen, një grup simpatizantësh shpërthyen në parulla zemërimi ndaj gjyqtarëve , gazetarëve dhe kryeministrit.

Rreth 30 aktivistë neonazistë që ndodheshin në hyrje të Gjykatës sulmuan verbalisht gazetarët, madje hodhën edhe shishe mbi ta. Me prangosjen e dy deputetëve shkon në 5 numri i deputetëve neonazistë, që kalojnë dyert e burgut.

83 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok