Publikuar Ne: 10 Janar 2014
68 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Gjykata rrëzon apelin e djalit të Meidanit

Denion MeidaniGjykata e Administrative ka rrëzuar kërkesëpadinë e Denion Meidanit, i cili pas largimit nga puna në Drejtorinë e Doganave, iu drejtua gjykatës me pretendimin e shkarkimit të padrejtë.

Ka qenë gjykatësi, Gentian Hamiti, i cili ka vendosur të rrëzojë kërkesën e djalit të ish-presidentit Meidani duke lënë në fuqi vendimin administrativ të drejtoreshës së Doganave, Elisa Spiropali për largimin nga puna të Denionit.

Gjykata ka argumentuar se padia e Meidanit është e pabazuar në ligj, ndërsa ende nuk dihet nëse ky vendim do të apelohet nga Meidani, i cili disa ditë pas largimit nga puna u përfshi dhe në një debat me akuza me kreun aktual të doganave Elisa Spiropalin, raporton “shqiptarja.com”.

69 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok