Publikuar Ne: 17 Mars 2014
1094 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Gjosha: Duhet të jemi konstruktiv dhe kontribuues

KLAJDA-GJOSHA-11_8Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim ambasadorin e Suedisë në Shkup, Mats Staffansson.

“Ne jemi optimistë dhe po punojmë fort për të avancuar në procesin e integrimit të vendit, pasi për ne ky proces do të thotë më shumë siguri për qytetarët tanë dhe më shumë progres për vendin. Kjo është gjëja më e rëndësishme, ndaj do të vazhdojmë”, – u shpreh Gjosha.

Ministrja theksoi se që të jemi sa më rezultativ në procesin e integrimit të vendit, duhet të jemi konstruktiv dhe kontribuues.

“Jemi të gjithë të përfshirë në këtë proces. Duhet të jemi konstruktivë dhe kontribuues duke filluar që nga klasa politike deri te çdo qytetar i thjeshtë”, – vijoi ajo më tej.

Ndërsa për ambasadorin e Suedisë në Shkup, hapat që po ndërmerr Shqipëria drejt procesit të integrimit vlerësohen si pozitive. Po ashtu, ai theksoi se Suedia ka mbështetur dhe do të mbështesë Shqipërinë, jo vetëm në perspektivën e saj të ardhshme si pjesë e BE-së, por duke ofruar gjithashtu ndihmë financiare dhe ekspertizë për fusha të ndryshme.

1095 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok