Publikuar Ne: 24 Mars 2014
64 shikime
SPORT | By albaniaplus

Gjermani: Schalke 04 do të vazhdojë bashkëpunimin me sponsorin kryesor Gazprom

sportPresidenti i Schalke 04, aktualisht ne vendin e 3-te ne kampionatin e Gjermanise, Clemens Tönnies, ka kembengulur ne vazhdimin e bashkepunimit me Gazprom, sponsori kryesor qe nga viti 2007, pavaresisht krizes ne Ukraine.
Ne nje interviste per gazeten gjermane Bild, presidenti i keshillit mbikqyres se Schalke, e vleresoi gjigandin rus Gazprom si ”nje partner te forte, qe ka mbeshtetjen dhe besimin e Schalke”.
Pyetjes se nese klubi ka ndonje problem me Gazprom qe nga kriza ne Krime, ai iu pergjigj: ”Jo, per mua, jo”.
“Te dyja palet jane te kenaqura”, theksoi ai.
Cdo vit, Gazprom derdh 17 milion euro per klubin e Gelsenkirchen.

65 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok