Publikuar Ne: 18 Prill 2014
177 shikime
Lajmet e fundit / LIFESTYLE | By albaniaplus

Fotografi Adrian Limani merr çmimin Medalja e Artë në “Gold Medal of Exellence”

adrian limaniFotografi shqiptar, Adrian Limani është shpërblyer me çmimin Medalje e Artë në “Gold Medal of Exellence”, garë kjo e kategorive të ndryshme në Austri. Limani i cili njihet për fotografitë me “Loja me Hënë”, për herë të parë ka sfiduar vetën në një garë të nivelit të tillë, gjë për të cilën edhe është shpërblyer me medalje të artë, në kategorinë e fotografisë.

“Jam i lumtur për këtë lajm, ishte hera e parë që kam mare pjesë në një garë ndërkombëtare të fotografisë ku isha i vetmi shqiptar dhe arrita të fitoj çmimin Medalja e Artë në “Gold Medal of Exellence””, ka thënë Limani për KultPlus.

ardian limani2Sipas tij, organizatorët më pas pos që do ti ndajnë çmimet për kategoritë përkatëse, do të organizojnë edhe një ekspozitë me punimet e shpërblyera në këtë garë ndërkombëtare.
Për punën e Adrian Limanit kanë shkruar shumë medie prestigjioze të botës, sikurse që i kanë komentuar fotografitë e tij edhe disa nga yjet botërore nëpër rrjete të ndryshme sociale.

*KultPlus

178 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok