Publikuar Ne: 26 Mars 2014
76 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

FMN kërkon rritje të çmimit të gazit në Ukrainë

FMN-JAUkraina do të rrisë me 50 për qind çmimin e gazit për popullatën duke nisur nga data 1 maj, një masë jopopullore e kërkuar nga FMN-ja për akordimin e një ndihme financiare, njoftoi sot operatori kombëtar i gazit në Ukrainë.
”Për industrinë, rritja do të jetë 40 për qind dhe do të hyjë në fuqi nga data 1 qershor”, u shpreh Juri Kolbushine, një nga drejtuesit e kompanisë kombëtare të gazit “Naftogaz”, cituar nga media ukrainase ndërsa qeveria shpreson të arrijë që nga dita e sotme një marrëveshje me Fondin Monetar Ndërkombëtar.

77 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok