Publikuar Ne: 27 Korrik 2014
113 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Ekspertët holandezë dhe australianë anullojnë punimet

avion rusiPolicët e paarmatosur holandezë dhe australianë të pranishëm në lindje të Ukrainës anulluan sot zhvendosjen e tyre drejt vendit të rrëzimit të avionit MH17 për shkak të luftimeve, njoftoi një përgjegjës i misionit të OSBE-së në rajon.
“Luftimet vazhdojnë. Ne nuk mund të marrim rreziqe për sipër. Situata në çështje sigurie në rrugën për në vendin e rrëzimit të avionit si dhe vetë në zonë është e papranueshme për një mision vëzhgues të paarmatosur”, theksoi ai.
“Goditje artilerie u dëgjuan sot rreth një kilometër larg zonës së rrëzimit të avionit malajzian në lindje të Ukrainës, në një zonë nën kontrollin e separatistëve prorusë”, sipas raportimeve të gazetarëve në terren.

“Kishte tym të zi në zonën pranë vendngjarjes dhe njerëz që aratiseshin, madje edhe një pikë kontrolli e rebelëve që ndodhej aty pranë ishte braktisur”, sipas të njëjtave raportime./

114 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok