Publikuar Ne: 17 Prill 2014
80 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Durrës, eksploziv makinës së pronarit të një lokal

eksploziv vloreMakina e pronarit të një lokali në zonën e shëtitores “Taulantia”, në qytetin e Durrësit shpërtheu me eksploziv sot rreth orës 07:52.
Shpërthimi ndodhi pak sekonda pasi drejtuesi i mjetit, Edi Xhepa, kishte zbritur nga makina të cilën e kishte parkura para lokalit, informon korrespondenti ynë në Durrës, Llambi Kallço
Sipas policisë, lënda eksplozive ishte vendosur në parakolpin e makinës tip ‘Volkswagen’ me targa DR 2137 R.
Nga shpërthimi fatmirësisht nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale, informon gazetari ynë në Durrës, Llambi Kallço.
Shpërthimi, pak sekonda pasi zbriti nga makina
Mësohet se Xhepa sapo ishte kthyer nga një zonë jashtë Durrësit dhe kishte parkuar makinën përballë lokalit. Pak sekonda pasi ka mbyllur derën e mjetit dhe është drejtuar për te lokali ka dëgjuar shpërthmin e makinës.
Sipas të dhënave të para nga grupi hetimor mendohet se shpërthimi ka qenë i telekomanduar.
Ngjarja dyshohet se ka si motiv konkurencën, pasi Xhepa njihej si person i rregullt dhe serioz në qytetin e Durrësit.

81 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok