Publikuar Ne: 15 Qershor 2014
154 shikime
KURIOZITETE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Diplomohet 99 vjeçaria

laureaNjë amerikane me emrin “Jessie White” në moshën 99 vjeçare ka pritur plot 75 vjet për tu diplomuar.

Ngjarja e rrallë vjen nga “New Hampshire”  U.S.A

Ishte viti 1939 kur nuk mundi të diplomohet në vitin e fundit të universitetit për shkak të një tarife 5 dollar që ishte tarifa e shkollës ku në ato vite ishin shumë për një studente të re.

Endrra u bë realitet për “Jessie White” pas 75 vjetësh pritje nga një mik i saj i cili pasi mësoi historinë pagoi në shenjë simbolike shumën e diplomimit te Jessie.

Dorëzimi i diplomës u bë në “Beal College” në Maine nga presidenti i kolegjit “Alan STEHLE”

Në një intervistë televizive Jessie u shpreh e kënaqur për qëllimin e arritur dhe pse pas 75 vjetësh pritjeje.

155 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok