Ndahet nga jeta Safet Berisha, ish kapiteni legjendar i Partizanit

Ndahet nga jeta Safet Berisha ish kapiteni legjendar i Partizanit. Ai humbi jetën mëngjesin e sotëm në moshën 66 vjeçare pasi vuante së fundi nga një sëmundje e rëndë në shtetin fqinj Itali në qytetin e Arecos . Berisha, ishte futbollist i njohur i viteve 1968-1983 Safet Berisha i lindur në Durrës në 11 nëntor 1949 ka qenë një prej Lexo...

Nga albaniaplus 24 Qershor 2016

Memushaj më i miri i ndeshjeve të treta në Euro 2016

Ledian Memushaj ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë në ndeshjen e kombëtares shqiptare kundër Rumanisë. Pavarësisht se lojtari i ndeshjes u shpall Arlind Ajeti, Memushaj ishte mbreslënës në Lexo...

Nga albaniaplus 20 Qershor 2016

Tifozët shqiptarë marrin në krahë gazetarin turk në Lion

Pas fitores me Rumaninë atmosfera në Lion ka qenë tepër e ndezur nga tifozët kuq sa në një moment tifozët shqiptarë kanë marrë në krahë dhe një gazetar turk. Videoja është postuan në youtube. Tifozët Lexo...

Nga albaniaplus 17 Qershor 2016

Pasi këndoi “Kuqezi” legjenda e Arsenalit pozon me qeleshe

Legjenda e gjallë e Arsenalit Ian Wright, pasi këndoi “Kuqezi” live në studion angleze, shfaqet sërish në një pozë këtë herë me qeleshe me shqiponjë, duke treguar edhe njëherë lidhjen e fortë që Lexo...

Nga albaniaplus 17 Qershor 2016

Lorik Cana: Nuk i kemi humbur shpresat

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana nuk i ka humbur shpresat për një kualifikim të mundshëm të Shqipërisë në raundin e dytë të Euro 2016. Cana tha se lojtarët do të japin gjithçka në fushë Lexo...

Nga albaniaplus 1 Qershor 2016

De Biasizbulon listën,ja kush luan

Kanë marrë fund dilemat e mëdha për sa i përket listës zyrtare të kombëtares shqiptare në Futboll. Trajneri i kombëtares sonë Xhani De Biazi mes dyshimesh të mëdha ka përcaktuar 23 kuqezinjtë që Lexo...

Nga albaniaplus 19 Prill 2016

Spalletti kam mardhënie të mirë me Tottin

Trajneri i AS Roma, Luciano Spalletti, është shprehur se gjithçka shkon mirë në marëdhënien e tij me Francesco Tottin, pas debateve për barazimin e së dielës 3-3 në fushën e Atalanta Bergamo. “Me Totti, Lexo...

Nga albaniaplus 4 Mars 2016

Theodore Theodoridis, sekretar i përgjithshëm i UEFA-s

Greku Theodore Theodoridis eshte zgjedhur te premten sekretar i pergjithshem i UEFA-s, duke zevendesuar italo-zviceranin Gianni Infantino, i cili u zgjodh javen e kaluar president i FIFA-s. Theodoridis, 50 vjec, Lexo...

Nga Qemal Shehu 7 Gusht 2015

Champions League, hidhet shorti i Play-off.

Sot ne oren 12:00 PM ne Zvicer eshte hedhur shorti per ndeshjet Play-off ne Champions League. Sipas shortit te hedhur mesditen e sotme Skenderbeu do te ndeshet me skuadren kroate, Dinamo Zagreb, nje short i veshtire Lexo...

Nga Qemal Shehu 7 Gusht 2015

Skenderbeu shperblehet per suksesin.

Me kalimin ne Play-off te Champions League, ne arkat e Skenderbeut do te derdhen shuma te majme.Deri tani Skënderbeu ka kaluar dy ture në Europë, teksa fillimisht eliminoi Crusaders në turin e dytë dhe Milsamin Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok