Poezia e fundit e Dritëro Agollit që preku shqiptarët

Dalëngadalë” quhet poezia që Elona e ndau me të tjerët. Pasi shkrimtari i madh Dritëro Agolli u dërgua me urgjencë në spital për shkak të problemeve me rrugët e frymëmarrjes, vajza e tij Elona e ka përshëndetur të atin përmes publikimit të një poezie në Facebook. Ndërsa sot Dritëro Agolli ka ndërruar jetë në spital në moshën Lexo...

Nga albaniaplus 8 Prill 2016

Dibra: Nuk do të rriten tarifat e studentëve

Klodeta Dibra, një ndër kandidatet për Rektore të Universitetit të Tiranës ka prezantuar platformën e saj dhe pikat kyçe të programit për insitucionet e arsimit të lartë. Znj.Dibra shprehet se nëse Lexo...

Nga albaniaplus 14 Shtator 2015

Të pathënat për shkollën

Afrim Krasniqi Dikur ishte 1 shtator. Tani në ndryshim nga shumica e vendeve evropiane, 1 shtatorin e bëjmë si të duam, herë 10 shtator, herë 12 shtator, këtë herë 14 shtator. Nisja e shkollës? Një praktikë Lexo...

Nga albaniaplus 3 Gusht 2015

ISHSH monitoron kushtet higjeno-sanitare të bujtinat e Valbonës

ValbonëInspektorati Shtetëror Shëndetësor i Kukësit ka ushtruar kontroll në Valbonë për të parë përmbushjen e kushteve higjeno-sanitare të operatorëve turistike. Janë paralajmëruar për mbyllje aktiviteti Lexo...

Nga albaniaplus 3 Gusht 2015

Unaza e Re dhe Yzberishti pa ujë

Për tre ditë banorët që jetojnë në Unazën e Re dhe Yzberisht do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm. Lajmi bëhet i ditur nga Ujësjellësi i Tiranës, i cili informon se ndërprerja Lexo...

Nga albaniaplus 11 Tetor 2014

PBS, emision për bregdetin dhe trashëgiminë kulturore

Për herë të parë në Shqipëri televizioni publik amerikan PBS, Public Broadcasting Corporations në një emision për bregdetin shqiptar dhe trashëgiminë kulturore. Me ftesë të Agjensisë Kombëtare të Lexo...

Nga albaniaplus 25 Qershor 2014

Shqipëria përmirësohet me 18 vende në Indeksin e Foreign Policy për vitin 2014

Revista e njohur amerikane Foreign Policy ka publikuar për të dytin vit radhazi Indeksin Bazë të Rentabilitetit, “Ku të investosh në botë”, Edicioni 2014. Në këtë publikim, Foreign Policy vlerëson Lexo...

Nga albaniaplus 15 Qershor 2014

Nderohen gazetarët dhe mediat e Kukësit për Pranverën e 1999

Qarku i Kukësit nderon kontributin e gazetarëve vendore dhe atyre ndërkombëtar në pranverën e vitit 1999. Drejtues të Unionit të Gazetarëve Shqiptarë të pranishëm në këtë veprimtari, vlerësuan këtë Lexo...

Nga albaniaplus 30 Maj 2014

Veliaj: Nuk jemi shoqëri me kanibalizëm social

Ministri i Mirëqenies Sociale, Erjon Veliaj ka shpërndarë sot  për 107 ish-të përndjekur politikë këstet e para. Ministri bëri publike faktet ku tregoi se për 9 muaj burg që ka bërë nëna e Hoxhës, Lexo...

Nga albaniaplus 23 Maj 2014

Agolli për gjuhën: Duan të ndajnë Veriun nga Jugu

Shkrimtari Dritëro Agolli, gjatë intervistës për gazetën Panorama, ka komentuar debatin e krijuar në fillim të këtij muaji për 5 Majin. Ai shprehet se politika e ngatërron qëllimisht luftën me komunizmin, Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok