Krijohet partia partinë më e re në vend, Sfida për Shqipërinë

Problemet e shumta që nuk po gjejnë zgjidhje si dhe largimi i të rinjve nga vendi janë arsyet që një grup qytetarët të angazhuar në jetën publike thonë se i nxitën të krijojnë partinë më të re në vend, Sfida për Shqipërinë. Disa prej tyre ishin pjesë e garës për kryetar bashkie të Gjergj Bojaxhi në 2015 Blendi Salaj: “Shpallim Lexo...

Nga albaniaplus 17 Qershor 2016

Berisha: Turp, testi i matematikës për maturantët qarkullon në “treg”

42 mijë maturantë do të testojnë sot njohuritë e tyre në matematikë, por njëra tezë e këtij provimi prej mbrëmjes së të enjtes po qarkullon në portalet online. Një fakt i tillë u denoncua sot dhe Lexo...

Nga albaniaplus 9 Qershor 2016

Gjosha: Të miratohet brenda qershorit reforma në drejtësi

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha tha se duhet miratohet reforma në drejtësi për të ecur përpara në rrugën e integrimit. Në fjalën e saj në mbledhjen e Komitetit të Stabilizim Asociimit BE –Shqipëri, Lexo...

Nga albaniaplus 9 Qershor 2016

Opozita rikthehet në Kuvend, priten debate për reformën në drejtësi

Pas bojkotit 10-ditor, opozita rikthehet sot në sallën e parlamentit, ndërsa seanca plenare e radhës pritet të përfshihet nga debatet për reformën në drejtësi. Zhvillimet e fundit, pas takimit të 6 qershorit Lexo...

Nga albaniaplus 8 Qershor 2016

Tahiri: Aliaj është gjyqtari i riemëruar për të kryer porositë politike

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri vijon mbrojtjen publike të Haki Çakos, deri dje me detyrë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i pezulluar me vendim të Gjykatës së Tiranës Sot në aktivitetin Lexo...

Nga albaniaplus 6 Qershor 2016

Kotzias pritet me protesta, futet në ministri nga dera dytësore

Prej disa orësh mbështetës të shoqatës së Çamërisë dhe të PDIU-së po protestojnë para Ministrisë së Jashtme ku pritet të vijë ministri i Jashtëm grek, Nikolaos Kotzias. Ata kanë bllokuar një pjesë Lexo...

Nga albaniaplus 1 Qershor 2016

Këshilli i Ministrave miraton disa vendime të rëndësishme

Këshilli i Ministrave mori vendim për miratimin, në parim, të marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës Popullore të Kinës, për akordimin Lexo...

Nga albaniaplus 26 Prill 2016

Kryeministri: Bëmë o babë të të ngjaj, Basha: Bajgat e Edi Ramës nuk shesin më

Rama dhe Basha janë përplasur live, por njëri në konferencë me gazetarët dhe tjetri duke iu përgjigjur në FB. Ndërkohë që kreu i opozitës po bashkëbisedonte me gazetarët për situatën në vend dhe Lexo...

Nga albaniaplus 19 Prill 2016

50 fakte interesante në 25 vjet Parlament

Nga Roland Qafoku/ 8 zgjedhje parlamentare, 7 legjislatura, 7 kryetarë kuvendi, 6 presidentë të republikës të zgjedhur, janë shifrat më të rëndësishme të funksionimit të parlamentit pluralist 18 prill Lexo...

Nga albaniaplus 4 Mars 2016

PD depoziton tre kërkesa në KQZ për referendum lokal në Tiranë

Partia Demokratike depozitoi sot 3 kërkesa për referendum vendor i cili do q të mundësojne që zëri i qytetareve të dëgjohet në Tiranë. Partia Demokratike në një njoftim për mediat bën të ditur se Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok