Une jam shqiptar kosove

Une jam shqiptar kosove sepse stergjysherit e mi kane dhene shpirtin per kete vend . Une jam shqiptar kosove sepse stergjysherit e mij nuk shihnin kufij mes Shqiperise. Une jam shqiptar kosove sepse e kam njohur çdo element te masakrave te tmerrshme te bera mbi vellezerit e motrat e mija kosovare ! Une jam shqiptar kosove sepse respektoj Haxhi Zeken, Lexo...

Nga albaniaplus 2 Gusht 2016

Vajza e Llallës dhe mejhanet e medias

Fatos Mahmutaj, gazetari i plagosur ne 21 janar 2011Ju kujtohet Michelle Obama 7 vjet më parë, vetëm pak ditë pasi ishte bërë zonja e parë e SHBA, kur doli në publik ndërsa mbante veshur një palë këpucë Lexo...

Nga albaniaplus 20 Qershor 2016

Ankthi që vramë në Lion…

Nga Andi Bushati Nëse ka një epitet që i shkon më shumë trajektores ende të pambaruar të Shqipërisë në këtë europian, ai është një ankth i tejzgjatur. Ankth deri në fund në Lens me Zvicrën, sepse Lexo...

Nga albaniaplus 17 Qershor 2016

Për lotët e fëmijëve në Marsejë!

Blendi Fevziu I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi. Shumica mbanin në duar flamuj dhe shalle dhe përsërisnin Lexo...

Nga albaniaplus 9 Qershor 2016

Ndjesë ndaj të gjitha grave të dhunuara

Mirilda Tili Lot. Dhimbje dhe urrejtje në të njëjtën kohë. Kjo ishte pamja që shoqëroi ditën e martë, por do të shoqërojë edhe ato pasardhëse nga videoja që tregonte si dhunohej barabarisht një femër, Lexo...

Nga albaniaplus 8 Qershor 2016

Të laj, të shplaj, të duroj, Unë s’jam jot’ëmë o burrë i tredhur

Dritan Laci Thonë që ka një shprehje kineze: Rrihe gruan çdo ditë, se nëse nuk e ka bërë diçka, me siguri do të bëjë të nesërmen një prapësi. Në fakt i rashë pak nga Kina për të treguar se druri Lexo...

Nga albaniaplus 8 Qershor 2016

Të gjithë kundër dhunës

Valeria Dedaj Është vështirë të largosh nga mendja pamjen e një vogëlusheje që përpiqet të mbrojë nënën, me trupin e saj të brishtë, e tmerruar dhe mes lotësh, ende i dëgjoj ulërimat e saj. Është Lexo...

Nga albaniaplus 20 Prill 2016

Mos u zini, Shullazi është i të gjithëve!

Andi Bushati Debati politik rreth ndalimit të bujshëm të Emiliano Shullazit i ngjan në thelb të gjitha debateve shterpë që zhvillohen prej kohësh në këtë vend, për kriminalizimin e palëve, për koncesionet Lexo...

Nga albaniaplus 19 Prill 2016

A duhet t’i themi të gjitha ne gazetarët?

Aurora Allushaj InterviewÇdo ditë opinioni publik informohet deri në detajet më të vogla për veprat penale që tashmë janë bërë si një zinxhir i gjatë dhe i trishtuar i vdekjes dhe zisë. Duket sikur Lexo...

Nga albaniaplus 4 Mars 2016

Për gjyqtarët dhe politikanët që nuk kërkojnë viza

Mero Baze Lajmi se ambasada e SHBA ka një listë konfidenciale që e përdor për të ndaluar udhëtimin drejt SHBA të gjyqtarëve apo prokurorëve të korruptuar, ka bërë shumë zhurmë në mjediset politike Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok