Ishulli i kukullave, një nga vendet më të frikëshme në botë

Krahasuar me eksploruesit e së kaluarës, ndoshta udhëtarët e sotëm vuajnë faktin se nuk kanë në dispozicion për të vizituar shumë vende misterioze. Interneti, aplikacionet e ndryshme kanë zvanitur shumë prej vendeve me kod të kuq, era e internetit ka edhe pasoja negative. Edhe pse jo në të njëjtën masë, ekzistojnë ende disa vende Lexo...

Nga albaniaplus 11 Prill 2015

Zbulohet një “botë e humbur” pranë Antarktidës

Popullata të llojeve të panjohura më parë për shkencën, të grupuara në mjedis të nxehtë, të errët e perreth të çarave hidrotermale, janë zbuluar në fundin e detit pranë Antarktidës. Zbulimet e Lexo...

Nga albaniaplus 21 Janar 2015

Pse i urrejnë vampirët hudhrat

Vampirët në të kaluarën kanë qënë individ normal si e gjithë pjesa tjetër e popullësisë. Këtë e vërteton studimi i profesorit te kimisë ne Universistenin e Kalifornisë Prf. Wayne Tikkanen. Me evolimin Lexo...

Nga albaniaplus 2 Maj 2014

Fotoja që provon se Hitleri ka vdekur 95 vjeç

    Historia është e mbushur plotë me ngjarje, luftra, shpikje, me personazhe që kanë lënë gjurmët e tyre të mira ose të keqe. Një prej tyre është diktatori gjerman Adolf Hitler. Sipas shkrimtarit Lexo...

Nga albaniaplus 1 Prill 2014

Liqeni i vdekjes, kush e prek, vdes

Liqeni u zbulua nga fotografi Nick Brandt, kur ai iu afrua brigjeve të Liqenit Neitron në Tanzani. Pamja është tronditëse dhe e pashpjegueshme akoma! Kufoma të kafshëve të ndryshme – veçanërisht zogj, Lexo...

Nga albaniaplus 24 Mars 2014

Harta e piramidave të tokës

Pas shqyrtimit piramidat e Gizës (Egjipt), Teotihuacan (Meksikë) dhe Xian (Kinë), të gjithë të orientuar në terren sipas tre yjet e ashtuquajtura Brez Orionit dhe lidhur me nivelin ndërplanetar nga Lexo...

Nga albaniaplus 16 Mars 2014

Të gjitha skutat e telepatisë

Telepatia mendore eshte percaktuar si “nje komunikim me ane te mjeteve te ndryshme nga shqisat, ose nepermjet transferimit te mendimit”. Megjithese ky eshte ne fakt pershkrimi me i mire qe mund t’i behet ketij Lexo...

Nga albaniaplus 11 Mars 2014

Pse bien ende celularët e pasagjerëve të avionit të humbur?

“Misteri i paprecedent” i avionit të zhdukur të “Malaysian Airlines” u bë më i madh ditën e hënë, kur të afërmit thanë se ata mund të dërgonin thirrje në telefonat e  njerëzve të tyre. Sipas Lexo...

Nga albaniaplus 7 Mars 2014

Misteri i vajzës që “shkëputet” nga trupi i saj

Njerëzit janë mahnitur prej kohësh nga eksperiencat jashtë-trupore. A janë ato lojëra të mendjes, apo kanë ndonjë domethënie spiritualiste? Kërkimet e reja hedhin dritë mbi ato që quhen “eksperienca Lexo...

Nga albaniaplus 19 Shkurt 2014

Misteri i statujës së Skënderbeut

Njëlloj si “Kali i Trojës”, para shtëpisë së një banori tek “mbikalimi i Rinasit”, ka mbirë një statujë e Skënderbeut. Statuja nuk është e ngjashme me mijëra statuja të tjera që janë bërë Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok