Ja pse burrat harrojnë më shumë

Në qoftë se një burrë harron shpesh datat dhe jubiletë e rëndësishëm, nuk është mungesa e vëmendjes ndaj partnerit, por një problem në genet e mashkujve. Kjo del nga një studim i Universitetit Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë e cila ka përfshirë rreth 40,000 vullnetarë të të dyja gjinive në një pyetësor.Ata janë pyetur Lexo...

Nga albaniaplus 19 Prill 2016

Ja si të mbrohemi nga alergjitë e pranverës

Stina e pranverës së bashku me bukurinë e saj vjen edhe me një sërë alergjish sidomos nga polenat e luleve. Nga institutet e kujdesit të shëndetit në SHBA, vijnë një sërë këshillash për t’u mbrojtur Lexo...

Nga albaniaplus 10 Dhjetor 2015

Rikthehet ne ekran Aida Shtino

Aida ka qenë e impenjuar me takime dhe projekte të ndryshme të cilat qëllim kryesor kishin rikthimin e saj në ekran. Edhe pse në muajin qershor u duk se ajo do të përfshihej në politikë teksa u shfaq në Lexo...

Nga albaniaplus 3 Nëntor 2015

Vetitë kuruese të Hurmës (kakisë)

Është frut i stinës dhe gjendet lehtë ndaj mos e kurseni. Në mjekësinë popullore përdoren pothuajse të gjitha pjesët e bimës, fruta, gjethet, degët. Ajo përdoret e freskët, e thatë, përgatitet reçel, Lexo...

Nga albaniaplus 16 Shtator 2015

Linda Halimi në American Idol 2016

Këngëtarja e fuqishme e skenës sonë, pasi debutoi në edicionin e tretë të Talent Show-t të famshëm shqiptar si “Ethet”, dhe pasi pushtoi skenën dhe ekranin në Shqipëri dhe Kosovë, ku fitoi dhe mjaft Lexo...

Nga albaniaplus 9 Gusht 2015

Romancë midis Jennifer Lopez dhe Casper Smart

Jennifer Lopez dhe Casper Smart janë rikthyer bashkë sërish të lumtur. Këngëtarja dhe koreografi u fotografuan në një takim sekret teksa darkonin mbrëmjen e së premtes në restorant “Craig’s” në Lexo...

Nga albaniaplus 30 Korrik 2015

Ben Affleck, me një lidhje të re vetëm 1 muaj pas ndarjes

Pothuajse një muaj pasi lajmëroi fundin e martesës 10 vjeçare me Jennifer Garner, Ben Affleck ka filluar një lidhje të re dashurie. Burime të ndryshme thonë se dy herë fituesi i çmimit Oscar ka filluar Lexo...

Nga albaniaplus 23 Korrik 2015

Adoleshenca është mosha më e ndjeshme

Psikologët mendojnë se adoleshenca është mosha më e ndjeshme, por edhe më e bukura njëkohësisht . “ Si prindërit ashtu edhe të tjerët duhet të kenë mirëkuptim ndaj adoleshentëve, sidomos në  momentet Lexo...

Nga albaniaplus 7 Korrik 2015

Ja faktorët që dëmtojnë lëkurën, si të ruhemi

Lëkura jonë është gjithmonë e rrezikuar nga agjentët e dëmshëm atmosferikë, temperaturat e ulëta apo ato të larta, edhe nën veprimin e rrezeve ultraviolet, smogu, cigarja apo dhe ndotës të tjerë të Lexo...

Nga albaniaplus 29 Maj 2015

Ja si të ushqeheni shëndetshëm

 Gjithmonë është e çuditshme të dëgjosh njerëzit kur thonë: “Është pak i shëndetshëm!” Kjo përkthehet mbi peshë dhe i shëndoshë. Megjithatë për shumë të tjerë, kur përmend fjalën i shëndetshëm Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok