PD: Rama po e përdor qeverinë si dordolec për të trembur zgjedhësit

  Në një Konferencë për shtyp Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses së saj Bardhi ka sulmuar sërish kreun e qeverisë Edi Rama për shfaqje cirku dhe qeverinë si ariun e këtij cirku. PD akuzoi Ramën gjithashtu se po e përdor qeverinë si dordolec për të trembur zgjedhësit. “Është bërë  për të qeshur ky Kryeministër: Lexo...

Nga albaniaplus 1 Nëntor 2013

PD për zgjedhjet në Korçë: FRD patericë e PS-së

Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate për shtyp ka komentuar sot zgjedhjet që po zhvillohen në Korçë. PD ka akuzuar PS për bashkëpunim zgjedhor me frymën e Re Demokratike duke e konsideruar atë Lexo...

Nga albaniaplus 28 Qershor 2013

Topi: dorëheqja e Berishës pozitive, por e pamjaftueshme për reflektim

Kreu i FRD, Bamir Topi dha sot një deklaratë për shtyp. Topi shprehu mirënjohjen për votën, që qytetarët i kanë dhënë partisë së tij, pranoi rezultatin zgjedhor dhe theksoi se, PD ka nevojë për reflektim. Lexo...

Nga albaniaplus 27 Qershor 2013

Hafizi: Shkodranët votuan për forcën politike, që do t’u kthente shpresën

Në një intervistë eksluzive për Deutsche Welle, deputetja e ardhëshme e koalicionit të majtë, Mimoza Hafizi flet për shkaqet e fitores së këtij koalicioni dhe për humbjen e së djathtës në qytetin e Lexo...

Nga albaniaplus 26 Qershor 2013

Berisha jep dorëheqjen nga Kreu i PD-së, por jo nga politika

Ish Kryeministri Berisha ka dhënë dorëheqjen sot nga kreu i PD-së, por jo nga politika. Ai ka deklaruar ditën e sotme, se përgjegjës për humbjen e PD-së, është vetëm ai dhe se do të jetë në pushtet Lexo...

Nga albaniaplus 26 Qershor 2013

Meta rrëfen dhunën një natë para zgjedhjeve në Laç dhe çfarë ndodhi në Policinë e Lezhës

Në një intervistë dhënë mbrëmë në studion e televizionit TCH, Ilir Meta është pyetur edhe për thirrjet që ai dhe Rama bënë ndaj policisë ditën e votimit, të cilat u  konsideruan nga PD e Berishës Lexo...

Nga albaniaplus 26 Qershor 2013

PS merr mandatin e 85 në Tiranë

Në numërimin në Tiranë ndryshojnë sërish shifrat. Shumica e majtë kap numrin 85 të deputetëve, me mandatin e fundit që i shkon PS-së. Po garohej midis marrjes së këtij mandati nga Asllan Dogjani, ish-depuetet Lexo...

Nga albaniaplus 26 Qershor 2013

Kryeministri Berisha pritet të pranojë sot humbjen

Kryeministri Berisha pritet të deklarojë sot humbjen në zgjedhje të koalicionit Aleanca për Mirëqënie, Punësim, dhe Integrim. Kreu i koalicionit të djathtë, pas deklaratës së 23 qershorit pas mbylljes Lexo...

Nga albaniaplus 25 Qershor 2013

Rama: Do të jem Kryeministri juaj, por edhe Kryeshërbëtori juaj

Lideri socialist Rama mbajti fjalimin e tij të parë të fitores, duke deklaruar përunjësisht përpara publikut shqiptar, se ai do të jetë Kryeministri i shqiptarëve dhe Kryeshërbëtori i tyre. Rama theksoi, Lexo...

Nga albaniaplus 25 Qershor 2013

Rama në krah të Ajalës: skuadra e palës humbëse të vazhdojë me numërimin

Në një dalje publike për shtyp nga selia e PS-së lideri socialist Rama ka dalë në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ajala. Ajala, uroi liderin Rama, të gjithë shqiptarët Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok