Basha: Të ngrejmë zërin kunder qeverisë

Partia Demokratike çeli sot pasdite në Tiranë fushatën e anëtarësimeve të reja. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur mes qindra të rinjve u shpreh se gjithëpërfshirja mbetet si beteja e vetme kundër oligakisë Rama-Meta. “Do ta ndalojmë me instrumentin më të fuqishëm dhe më të pathyeshëm që është gjithpërfshirja Lexo...

Nga albaniaplus 5 Shkurt 2014

Në pranga banda shqiptaro-italiane, rrjet prostitucioni dhe droge

Një bandë shqiptaro-italiane e shfrytëzimit të prostitucionit dhe për trafik droge është shkatërruar nga një operacion i shtrirë në Shqipëri, Itali, Greqi dhe Rumani. Në sajë të operacionit policor Lexo...

Nga albaniaplus 27 Janar 2014

Sulm ndaj autobusit Athinë-Tiranë, vdes 23 vjeçari

Ndërron jetë në spitalin rajonal të Fierit, i riu që mbeti i plagosur nga të shtënat me armë në autobusin e linjës Athinë- Tiranë. 23-vjeçari Laurent Tabaku nga Elbasani iu nenshtrua nderhyrjes kirurgjikale, Lexo...

Nga albaniaplus 28 Dhjetor 2013

Balla përgjigjet për 8 vitet e persekutimit

Taulant Balla është një nga deputetët e Partisë Socialiste më të persekutuar nga Partia Demokratike gjatë kohës që kjo e fundit ishte në pushtet. Ndaj tij u ndërmorën veprime nga më të ndryshme, duke Lexo...

Nga albaniaplus 28 Nëntor 2013

Policia greke reprezalje shqiptarëve në 101 vjetorin e pavarësisë

Me rastin e 101 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së shtetit shqiptar, policia kufitare greke ka kryer “reprezalje” në pikën kufitare “Kakavijë”. Pasditen e sotme është ndaluar drejtoresha e Lexo...

Nga albaniaplus 27 Nëntor 2013

Berisha: Canin e shpëtoi Theodhori Sollaku

Ministrat e qeverisë “Rama” kanë debatuar gjatë seancës së Kuvendit me ish-Kryeministrin, Sali Berisha për çështjen e sigurisë e të dhënave të takimeve si edhe për “Belle Air”. Ish-kreu i PD-së Lexo...

Nga albaniaplus 24 Nëntor 2013

Si ta mposhtim depresionin dhe stresin

Ballafaqimi me stresin mund të ju dergoj deri tek simptomat fizike dhe emocionale, duke perfshirë këtu edhe depresionin. Stresi në shumicen e rasteve mund te krijoj dhëmbje koke dhe simptoma të tjera fizike, Lexo...

Nga albaniaplus 28 Tetor 2013

“Gjika”, Rama: Drejtësia të thotë fjalën e saj

Kryeministri, Edi Rama në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste ka reaguar lidhur me vendimin e Prokurorisë për marrjen në hetim të kreut të Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika. Rama u shpreh Lexo...

Nga albaniaplus 17 Shtator 2013

Rama takohet me Presidentin e Komisionit Europian, Barroso

Në vijim të axhendës së tij të ngjeshur, kreu i qeverisë Edi Rama sapo është takuar me Presidentin e Komisionit Europian, Barroso. Në përfundim të takimit, ato dhanë një konferencë për shtyp ku Barroso Lexo...

Nga albaniaplus 15 Gusht 2013

Vlorë, vritet një person dhe plagoset një tjetër

Tjetër vrasje në Vlorë. Një person ka gjetur vdekjen pasi është qëlluar me armë zjarri, ndërsa baxhanaku i tij është i plagosur. Sipas të dhënave të para të policisë, ngjarja ka ndodhur në një Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok