Klosi: Luftë kundër punës së zezë

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi ka vizituar një nga bizneset më të mëdha të qytetin e Elbasanit nga ku ju ka bërë thirrje punonjësve të mos punojnë në të zezë por t’u kërkojnë punëdhënesve të rregjistrohen. Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Klosi në nje status të tij në Facebook shprehet se Lexo...

Nga albaniaplus 7 Gusht 2015

Panariti nga Butrinti: 50% e farës së midhjes e dëmtuar

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti u kërkoi kultivuesve të midhjes në Butrint të sigurohen në mënyrë që në rast katastrofash të tilla të dëmshpërblehen nga kompanitë e sigurimeve. Gjatë inspektimit Lexo...

Nga albaniaplus 11 Korrik 2015

6 marrëveshjet me Gjermaninë, 118 milion për ujin dhe energjinë

Energjia elektrike dhe uji i pijshëm janë dy sektorët sensitivë ku do të përqëndrohen financimet e qeverisë gjermane të konkretizuara në 6 marrëveshjet e nënshkruara pak ditë më parë në Tiranë. Janë Lexo...

Nga albaniaplus 15 Qershor 2015

Rriten të ardhurat nga turizmi, shqiptarët zgjedhin Shqipërinë

Të ardhurat nga turizmi në 3-mujorin e parë 2015 u rritën 13% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të shkuar dhe shërbimet e udhëtimit për turizëm u mbyllën me bilanc pozitiv prej 44 milionë euro, Lexo...

Nga albaniaplus 3 Qershor 2015

BB, 2 2 milionë dollarë për shërbimet publike

Qytetarët pritet të marrin shërbime më cilësore nga administrata publike. Banka Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim, pjesë e grupit të Bankës Botërore ka akorduar një fond prej 2 milionë dollarësh Lexo...

Nga albaniaplus 28 Maj 2015

BB, prioritet e partneritetit me Shqipërinë

Bordi i Drejtorëve të Bankës Botërore miratoi dhe publikoi këtë javë, kuadrin e partneritetit me Shqipërinë për pesë vitet e ardhshme, ku parashikon mbështetje përmes huadhënies për një vlerë totale Lexo...

Nga albaniaplus 27 Maj 2015

Zvicra i jep fund nga Brukseli sekretit bankar

Bashkimi Evropian dhe Zvicra nënshkruan në Bruksel një marrëveshje mbi transparencën fiskale, gjë që shënon fundin e sekretit bankar zviceran për residentët e Bashkimit Evropian, njofton Komisioni Evropian. “Bëhet Lexo...

Nga albaniaplus 23 Janar 2015

ALUIZNI: Gati 446 leje legalizimi në Kukës

 Dega rajonale e ALUIZNI-t ne Kukes publikon listën me emrat e 446 qytetarëve të këtij qarku që kanë gati lejen e legalizimit për banesat e tyre. Përmes një njoftimi, Drejtoria rajonale dhe ajo qendrore Lexo...

Nga albaniaplus 21 Janar 2015

Përdoruesit e Facebook gjenerojnë 227 miliard $

Sipas një raporti të ri ndërtuar nga Facebook udhëhequr nga Deloitte (kompania britanike e shërbimeve profesionale), rrjeti social ka një impakt global në ekonomi i cili llogaritet në vlerën e 227 miliard Lexo...

Nga albaniaplus 17 Dhjetor 2014

Rama-Li Keqiang: Marrëdhëniet mes dy vendeve të shkëlqyera

Kryeministri Edi Rama kërkoi sot nxitjen e bashkëpunimit në bujqësi dhe rritjen e investimeve kineze në energji dhe infrastrukturë. Sipas zyrës së shtypit pranë kryeministrisë, gjatë një takimi dypalësh Lexo...

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok