Clinton dhe Trump bëhen gati për debatin e fundit televiziv

Hillary Clinton dhe Donald Trump do të debatojnë sot në mbrëmje për herë të fundit, 20 ditë nga zgjedhjet presidenciale amerikane, për të cilat mbetet favorite kandidatja demokrate. Ashtu si gjatë dy dueleve të para, ish-shefja e diplomacisë amerikane është përgatitur për disa ditë me dyer të mbyllura në një hotel pranë shtëpisë Lexo...

Nga albaniaplus 8 Prill 2016

Vatikani publikon udhëzime të reja për familjet e krishtera

Vatikani ka publikuar udhëzime të reja për jetën familjare të të krishterëve, ku thelbi i tyre është më shumë mirëkuptim të formave moderne të jetës. Dokumenti është pritur me padurim, thekson BBC-ja Lexo...

Nga albaniaplus 4 Mars 2016

Koreja e Veriut: Vijojmë me programin bërthamor, pamvarësisht perëndimit

Koreja e Veriut është angazhuar të përforcojë potencialin e saj bërthamor duke e cilësuar të paligjshme dhe të padrejtë rezolutën për sanksione të mëtejshme të miratuara nga Këshilli i Sigurimit Lexo...

Nga albaniaplus 8 Shkurt 2016

Merkel në Ankara për krizën e refugjatëve

Kancelarja gjermane Angela Merkel për herë të dytë bisedon të hënën (08.02) në Ankara për zgjidhjen e krizës së refugjatëve. Turqia shihet si një vend kyç në zbutjen e valës së refugjatëve drejt Lexo...

Nga Sherina Saliaj 14 Shtator 2015

Greqi, mbyten përsëri 34 emigrantë

34 emigrante jane  mbytur sot pranë brigjeve të ishullit grek, Farmakonis në tentativë për të mbërritur në breg. Gati gjysma e viktimave nga tragjedia e orëve të fundit me refugjatë që vijnë nga brigjet Lexo...

Nga albaniaplus 20 Gusht 2015

Londra e Parisi plan të përbashkët masash për klandestinët

Sekretarja e brendshme britanike Theresa May dhe Ministri i Brendshëm francez Bernard Cazeneuve vizituan Eurotunelin në Calais, për të zbuluar një plan të përbashkët veprimi për të mos lejuar hyrjen në Lexo...

Nga albaniaplus 3 Gusht 2015

Përmbytjet shkaktojnë mbi 100 të vdekur

foto ilustrueseMë shumë se 100 persona kanë vdekur, shumica e të cilëve në zonat lindore të Indisë, nga reshjet e shumta dhe përmbytjet e javës së kaluar, raportuan sot zyrtarët. Më shumë se katër Lexo...

Nga albaniaplus 3 Gusht 2015

Emigrantët bllokojnë tunelin e La Manshit

Një grup prej 200 emigrantësh ndodhen në Kalais në hyrje të tunelit të La Manshit, “Eurotunnel” duke bërë thirrje për të hapur kufijtë dhe t’I lejojnë të hyjnë në Britani. Ata kanë prishur Lexo...

Nga albaniaplus 11 Prill 2015

SHBA, të shtëna me armë pranë Kongresit amerikan

Të shtëna me armë zjarri pranë ndërtesës së Capitol Hill në SHBA. Një person ka qëlluar me armë zjarri, për arsye ende të paqarta. Policia ka mundur të neutralizojë personin e armatosur, ndërkohë Lexo...

Nga albaniaplus 19 Janar 2015

Indi, tenton të varrosë të gjallë vajzën

Një burrë në Indi është arrestuar pasi është përpjekur të varrosë të gjallë vajzën e tij 10-vjeçare sepse nuk donte që ajo të ishte vajzë. Ngjarja shokuese ka ndodhur në Tripura. Abdul Hussein Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok