Publikuar Ne: 7 Mars 2014
53 shikime
AKTUALITET / POLITIKE | By albaniaplus

Berlusconi: I kam ndriçuar shqiptarët për 30 vjet rresht me televizionet e mi

ITALY POLITICS“I kam ndriçuar për 30 vjet rresht me televizionet e mi. Të gjithë flasin italisht në mënyrë perfekte. Italishtja e tyre nga pikëpamja industriale dhe kulturore më ka surprizuar”.

Kështu është shprehur ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi gjatë promovimit të librit “Rrëno vetëm për me tregue”, të At Zef Pllumit.

Ai u tregoi senatorëve librin e përkthyer në italisht, ku bëri edhe disa krahasime mes librit dhe komunizmit. Ish-kryeministri italian tha se ideologjia komuniste është më çnjerëzorja në historinë njerëzore. “Komunizmi nuk është vetëm një ideologji , por një sëmundje, një marrëzi e vërtetë e cila ka shkaktuar më shumë se njëqind milionë të vdekur. Komunizmi ishte një udhëtim i madh, një gënjeshtër në botën e lirë”, -tha Berlusconi.

54 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok