Publikuar Ne: 17 Prill 2014
69 shikime
Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Basha-Sequi: PD mbeshtetëse pa kushte e integrimit të Shqipërisë

 

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Ettore Sequi

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Ettore Sequi

Partia Demokratike mbetet një mbështetëse e palodhur dhe pa kushte e integrimit europian të Shqipërisë.

Kështu deklaroi Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një takim lamtumire të zhvilluar sot me Ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi.

Basha vlerësoi rolin që ambasadori Sequi ka luajtur këto vite në Shqipëri duke kontribuar në procesin e integrimit europian të vendit dndërsa e siguroi Ambasadorin se PD mbetet një mbështetëse e palodhur dhe pa kushte e integrimit europian të Shqipërisë.

Sequi falenderoi z.Basha për mikpritjen dhe shprehu vlerësimet e tij për qëndrimet e PD në qeveri dhe në opozitë në mbështetje të integrimit europian të Shqipërisë.

70 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok