Publikuar Ne: 22 Janar 2014
313 shikime
AKTUALITET / KRONIKE | By albaniaplus

Athinë, kapet banda shqiptare që trafikonte kokainë

policia grekeNjë bandë shqiptare e trafikut të heroinës dhe kokainës është shkatërruar nga policia greke. Në sajë të një operacioni të zhvilluar në Athinë, janë arrestuar tre shqiptarë, mes tyre edhe një grua. Tashmë në pranga kanë rënë dy burra përkatësisht nga 32 e 42 vjeç, si dhe një grua 35 vjeç.

Policia greke ka deklaruar se shqiptarët u kapën në flagrancë me 2 kg heroinë dhe 200 gr kokainë. Përpos lëndëve narkotike, shqiptarëve i’u sekuestruan edhe 12. 000 euro, një peshore dhe një makinë në cilësinë e provës materiale. Këta shtetas akuzohen për “posedim e trafikim droge”. Materialet procedurale, u dërguan në Prokurorinë e Athinës.

314 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok