Publikuar Ne: 24 Janar 2014
49 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Atentati ndaj biznesmenit të ndërtimit në Durrës, shoqërohen 25 persona

atentat eksplozivPolicia e Durrësit ka shoqëruar rreth 25 persona të cilët do të merren në pyetje në lidhje me ngjarjen e djeshme ku automjeti i një biznesmeni ndërtimi shpërtheu pas vendosjes së një sasie tritoli.

Ngjarja ndodhi mesditën e djeshme në rrugën Plazh-Plepa ku Xhemal Çela, është hedhur në erë me makinën e tij dhe vetëm fati i ka shpëtuar jetën, megjithëse gjendja e tij shëndetësore është kritike.

Biznesmeni po ecte me makinën e tij dhe papritur është gjendur i përfshirë nga flakët shoqëruar me një shpërthim të fuqishëm.

Sipas dëshmitarëve në vendngjarje drejtuesi i automjetit ka kuptuar se në automjetin e tij po ndodhte diçka, pasi pak sekonda para shpërthimit ai ka frenuar dhe ka tentuar të dalë menjëherë nga makina.

Banorë të zonës kanë ndihmuar 45-vjeçarin që të dalë nga autovetura që kishte marrë flakë gjithandej.

Pas mjekimeve të para në spitalin e Durrësit, 45-vjeçari është përcjellë në Tirane, ku po i nënshtrohet ndërhyrjeve të specializuara kirurgjikale dhe mjekët theksojnë se ai ka dëmtime të rënda në gjymtyrët e poshtëm.

Ndërkohë një nga pistat kryesore të hetimit të policisë është konfliktet që biznesmeni Xhemal Çela mund të ketë pasur në fushën e ndërtimit, por nuk përjashtohen edhe pista të tjera.

Ndërkohë shpërthimet me tritol janë kthyer në ngjarje të ditës. Vetëm pak ditë më parë u hodh në erë automjeti I kreut të komunës Qendër në Vlorë Fredo Berberi ndërsa autorët ende nuk janë gjetur nga policia.

 

50 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok