Publikuar Ne: 23 Korrik 2015
95 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Arrestohet Vlonjati, prodhonte dhe shiste euro false

euro3000 euro false janë bllokuar në Vlorë si dhe është arrestuar në flagrancë prodhuesi dhe shitësi i tyre.

30 vjeçari Nanx Nanxa me banim në lagjen “Hajro Çakerri” të Vlorës arrinte të prodhonte prerje 50 euroshe dhe 20 euroshe falso përmes një aparati printer-Skaner-Fotokopje e tipit HP.

“Policia e Vlores, gjatë një hetimi 1-Mujor, arriti të dokumentonte veprën kriminale të këtij shtetasi, të cilit në momentin e arrestimit, iu gjetën:
– 56-kartmonedha 50-Euro (me te njejtin numer serie)

– 12-karmonedha 20-Euro (me te njejtin numer serie), të gjitha te fallsifikuara” informoi mëngjesin e 23 korrikut 2015, policia e Vlorës përmes një njoftimi për shtyp.

Gjate kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u gjeten dhe u sekuestruan:

– 10-Libreza Kontrata Huaje Gjallica Sh.P.K, te pa plotesuara,

– 1-aparat Printer-Skaner-Fotokopje e tipit HP, i cili sherbente per prodhimin e monedhave te fallsifikuara.

96 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok