Publikuar Ne: 13 Janar 2014
59 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Apeli liron Xhelal Mziun

shamikuqjaGjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “detyrim paraqitjeje”, për ish kreun e Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu duke rrëzuar në këtë mënyrë vendimin e Gjykatës së Tiranës.

Mziu, kryetar i Bashkisë së Kamzës, u arrestua në 20 dhjetor, me akuzën e “shkeljes së barazisë në tendera”. Ai do të vijojë të ndiqet në gjendje të lirë.

Të njëjtat akuza rëndojnë edhe ndaj drejtorit juridik në Bashkinë e Kamzës, Atli Hoti, i cili është shpallur në kërkim.

Xhelal Mziu, 46 vjeç, është zgjedhur si kryebashkiak i Kamzës në 18 shkurt të vitit 2007 dhe në vitin 2011 ka fituar mandatin e dytë nga Partia Demokratike. Ai ushtron mandatin e tij të dytë në këtë detyrë.

60 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok