Publikuar Ne: 26 Maj 2015
234 shikime
KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Aksidentohen familja, dy vajzat në gjendje të rëndë

Police te Qarkullimit Rrugor, duke kontrolluar trafikun, prane Bulevardit Deshmoret e Kombit. Me ndryshimin e Kodit Rrugor qe nga dita e sotme do te aplikohene gjoba te ashpra vecanerisht per tejkalimin e normave te shpejtesise, drejtimin e mjetit ne gjendje te dehur, mosperdorimin e rripit te sigurise, etj.

Police te Qarkullimit Rrugor, duke kontrolluar trafikun, prane Bulevardit Deshmoret e Kombit. Me ndryshimin e Kodit Rrugor qe nga dita e sotme do te aplikohene gjoba te ashpra vecanerisht per tejkalimin e normave te shpejtesise, drejtimin e mjetit ne gjendje te dehur, mosperdorimin e rripit te sigurise, etj.

5 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy automjeteve pasditen e sotme në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur Kështjella.

Në aksident janë përshirë automjeti tip Citroen me targa AA125 KC, me drejtues Fatmir Velmishin dhe automjeti tip BMW me targa AA 459 FH, me drejtues shtetasin Tahir Rizai.

4 prej të plagosurve ishin pjesëtarë të familjes Velmishi, ku 2 vajzat mësohet se ndodhen në gjendje të rëndë.

Shkak i aksidentit mësohet të ketë qenë shpejtësia e lartë me të cilën po udhëtonin dy automjetet.

235 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok