Publikuar Ne: 6 Prill 2014
80 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Afganistan, Shkatërrohet një kamion me fletë votimi pas shpërthimit të një bombe artizanale

afganistanNjë bombë artizanale shpërtheu sot në veri të Afganistanit pas kalimit të një kamioni që tranportonte kutitë e votimit të zgjedhjeve presidenciale, organizuar një ditë më parë duke vrarë tre persona, njoftoi policia lokale.
Shpërthimi ndodhi në provincën Konduz.
“Një bombë artizanale shpërtheu pas kalimit të një kamioni që transportonte kuti votimi mes distriktit Khan Abad dhe qytetit Kunduz. Shpërthimi shkaktoi tre të vdekur, një prej të cilëve anëtar i Komisionit Zgjedhor të pavarur, një polic dhe shoferin”, deklaroi, Sayed Sarwar Hossaini, zëdhënës i policisë rajonale.
“Kamioni dhe tetë kutitë e votimi u shkatërruan”, shtoi ai.
Shefi i seksionit lokal të Komisionit gjedhor të pavarur, Amir Amza Ahmadzai e konfirmoi incidentin duke shtuar se fletët e votimit ishin numëruar dhe rezultatet ishin bërë të ditura para nisjes së kamionit.

81 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok