Publikuar Ne: 26 Janar 2015
629 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

SYRIZA bën koalicion me ”Grekët e pavarur”, Cipras takohet me Papuliasin

tsapirasPresidenti i Republikës, Karolos Papulias, do të presë sot pasdite kryetarin e SYRIZA-s, Aleksis Cipras, fitues i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Po sot, Cipras u takua në selinë e partisë me kryetarin e ”Grekëve të pavarur”, Panos Kamenos.

“Që nga ky moment vendi ka qeveri. ‘Grekët e pavarur’ i japim votëbesimi kryeministrit Aleksis Cipras”, deklaroi Kamenos.

”Kryeministri (Cipras – shën. përkth.) do të shkojë sot te presidenti i Republikës për t’u betuar dhe do të komunikojë përbërjen e qeverisë”, deklaroi Panos Kamenos pas takimit të tij me kryetarin e SYRIZA-s, Aleksis Cipras.

630 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok