conseil-europe-union-chef-etats-batiment

Këshilli i Evropës hetim për reformën e Gjykatës Kushtetuese

Një delegacion i Komisionit të Venezias, komiteti këshillues i Këshillit të Evropës, i cili do të hetojë për reformën e diskutueshme Lexo...

europol

Shqiptari Lufaj, më i kërkuari i Europol

Europol, zyra e policisë kriminale, e cila ka për qëllim të lehtësojë shkëmbimin e informacionit brenda BE-së, ka vënë në Lexo...

emigrantet

‘Shkëlqimi i Gjermanisë, realiteti i Shqipërisë’

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” në një artikull të saj i kushton vëmendje emigracionit në Shqipëri, të cilin shumë Lexo...

fjori

Rrëfimi prekës i Fiorit: Më vinte turp se mami shiste në rrugë

Moderatorja e emisionit investigative “Fiks Fare”, Fiori Dardha, ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me një çështje Lexo...

parlamenti

Reforma në drejtësi pritet të dominojë sesionin e ri të Parlamentit

Nesër të nisë sesionin e ri parlamentar për vitin 2016. Seanca e parë parlamentare është thirrur në orën 17:00, ndërkohë Lexo...

policia2015

Plagoset me thikë gjyqtari Artan Gjermeni

Gjyqtari Artan Gjermeni është plagosur me thikë gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të diele nga persona ende të paidentifikuar Lexo...

voskopoje

Turistët dimëror në Valbonë dhe Voskopojë

Valbona dhe Voskopoja mbeten dy destinacionet kryesore të turistëve në këtë sezon dimëror. I preferuar për turistët është Lexo...

debore

Dibra bllokohet nga bora

Zonat malore në Qarkun e Dibrës si Kala e Dodes, Selishte, Lure janë të bllokuara. Eshtë tentuar disa herë pastimi i akseve me Lexo...

Lehtësohet kalimi i qytetarëve midis Kosovës dhe Maqedonisë

thaci

Kalimi i qytetarëve nga Kosova drejt Maqedonisë, dhe anasjellas, do të jetë edhe më i lehtë pas marrëveshjeve të nënshkruara sot nga dy vendet fqinje. Kosova dhe Maqedonia Lexo...

Merkel në Ankara për krizën e refugjatëve

MERKEL

Kancelarja gjermane Angela Merkel për herë të dytë bisedon të hënën (08.02) në Ankara për zgjidhjen e krizës së refugjatëve. Turqia shihet si një vend kyç në zbutjen Lexo...

Këshilli i Evropës hetim për reformën e Gjykatës Kushtetuese

conseil-europe-union-chef-etats-batiment

Një delegacion i Komisionit të Venezias, komiteti këshillues i Këshillit të Evropës, i cili do të hetojë për reformën e diskutueshme të Gjykatës Kushtetuese polake Lexo...

thaci

Lehtësohet kalimi i qytetarëve midis Kosovës dhe Maqedonisë

Kalimi i qytetarëve nga Kosova drejt Maqedonisë, dhe anasjellas, do të jetë edhe më i lehtë pas marrëveshjeve të nënshkruara sot nga dy vendet fqinje. Kosova dhe Maqedonia Lexo...

Reforma në drejtësi pritet të dominojë sesionin e ri të Parlamentit

Nesër të nisë sesionin e ri parlamentar për vitin 2016. Seanca e parë parlamentare është thirrur në orën 17:00, ndërkohë pritet që mbledhja të jetë thjeshtë proçedurale. Sipas Lexo...

Merkel në Ankara për krizën e refugjatëve

MERKEL

Kancelarja gjermane Angela Merkel për herë të dytë bisedon të hënën (08.02) në Ankara për zgjidhjen e krizës së Lexo...

Greqi, mbyten përsëri 34 emigrantë

ina

34 emigrante jane  mbytur sot pranë brigjeve të ishullit grek, Farmakonis në tentativë për të mbërritur Lexo...

ylli me i vjeter ne bote 50 kuriozitetet e rralla të Botës

Shpesh njerëzit takohen me kuriozitete të rralla që ndodhin nëpër Botë. Disa mbesin mister kurse disa...

pluton

Anija Kozmike e NASA-s “New Horizon” bëri vizitën e parë në Pluton, me një shpejtësi prej...

peshk Peshku ul rrezikun e astmës tek fëmijët

Fëmijët që konsumojnë mishin e peshkut janë më pak të rrezikuar nga astma. Një studim i...

Rrëfimi prekës i Fiorit: Më vinte turp se mami shiste në rrugë

fjori

Moderatorja e emisionit investigative “Fiks Fare”, Fiori Dardha, ka shprehur shqetësimin e saj Lexo...

Dashuria e një babai nuk buron nga lutja, por nga shpirti

Dashuria e një babai nuk buron nga lutja, por nga shpirti! A mund ta dua vajzën time sepse për këtë më..

Nesër do qëlloj dhe unë me vezë

Nga Bledi Mane-Public Enemy Sot, do Zoti e na kalon rroga shpejt se do dal në lagje e do bëj shopping...

Shqiptari Lufaj, më i kërkuari i Europol

europol

Europol, zyra e policisë kriminale, e cila ka për qëllim të lehtësojë shkëmbimin e informacionit brenda Lexo...

Plagoset me thikë gjyqtari Artan Gjermeni

Gjyqtari Artan Gjermeni është plagosur me thikë gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të diele nga persona ende të paidentifikuar në..

Dibra bllokohet nga bora

Zonat malore në Qarkun e Dibrës si Kala e Dodes, Selishte, Lure janë të bllokuara. Eshtë tentuar disa herë pastimi i..

‘Shkëlqimi i Gjermanisë, realiteti i Shqipërisë’

emigrantet Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” në një artikull të saj i kushton vëmendje emigracionit në Shqipëri, të cilin shumë shqiptarë e..

Screenshot_1

Champions League, hidhet shorti i Play-off.

Sot ne oren 12:00 PM ne Zvicer eshte hedhur shorti per ndeshjet Play-off ne Champions League. Sipas shortit te hedhur mesditen e..
ishulli kukullave

Ishulli i kukullave, një nga vendet më të frikëshme në botë

Krahasuar me eksploruesit e së kaluarës, ndoshta udhëtarët e sotëm vuajnë faktin se nuk kanë në dispozicion për të vizituar shumë..
Djemte praktikojne Parkourin ne Khan Yunis, Gaze. (Hatem Moussa, ApLapresse)

Ja pse burrat harrojnë më shumë

Në qoftë se një burrë harron shpesh datat dhe jubiletë e rëndësishëm, nuk është mungesa e vëmendjes ndaj partnerit, por një..
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok